Adwokat
Patryk Czyżykowski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.
Adwokata Patryka Czyżykowskiego w życiu zawodowym determinuje przede wszystkim zaangażowanie, z którym podchodzi do prowadzonych spraw. Indywidualne podejście do każdego klienta zapewnia zaś możliwość kompleksowej obsługi interesu prawnego oraz doradztwo na najwyższym poziomie.

Zakres usług świadczonych przez
Kancelarię Adwokata Patryka Czyżykowskiego

 • Ochrona własności intelektualnej oraz prawo autorskie

  Reprezentujemy Klientów w najszerszym możliwym zakresie związanym z ochroną własności intelektualnej. Udzielimy Państwu porady w zakresie ochrony patentowej, znaków towarowych, czy praw autorskich. Świadczymy także wsparcie dla firm z branży IT. Dokonamy rejestracji znaków towarowych oraz praw patentowych. Zadbamy by Państwa prawa były odpowiednio chronione w Internecie. Wynegocjujemy najkorzystniejsze warunki i zwalczymy nieuczciwą konkurencję w zakresie podobieństwa oraz podszywania się pod produkt.
  Zajmujemy się również prawem autorskim, a co za tym idzie, doradzimy Państwu  jakie rozwiązania zastosować, aby nie narazić się na ryzyko – choćby nieumyślnego – jego naruszenia. Na Państwa życzenie, sporządzimy opinię, opracujemy strategię zarządzania prawami autorskimi oraz ochronią wizerunku. Z przyjemnością będziemy reprezentować naszych Klientów w procesach cywilnych o zaprzestanie naruszeń praw autorskich oraz o odszkodowanie z tego tytułu.

 • Prawo Karne oraz prawo cywilne

  Kancelaria chętnie poprowadzi Państwa postępowanie na każdym stadium procesu karnego, w tym w postępowaniu przygotowawczym, sądowym oraz wykonawczym. Reprezentując naszych klientów bierzemy udział w czynnościach związanych z zatrzymaniem klienta lub najbliższej mu osoby.  Kompleksowo opracowujemy linię obrony, gromadzimy materiał dowodowy. Czynnie uczestniczymy w czynnościach postępowania, w tym rozprawach, posiedzeniach oraz wizjach lokalnych. Przygotowujemy pisma procesowe. Reprezentujemy również osoby pokrzywdzone, zapewniając komfort oraz pełną dyskrecję. Zajmujemy się także sprawami z zakresu szeroko pojętego prawa cywilnego, w tym spadkowego oraz rodzinnego. W zakres świadczonych przez nas usług wchodzi udzielanie porad prawnych oraz sporządzanie wszelkiego rodzaju pism procesowych. Na Państwa życzenie przygotujemy dla Państwa umowę oraz wynegocjujemy jak najkorzystniejsze warunki.  Chętnie będziemy Państwa również reprezentować w postępowaniu mediacyjnym i arbitrażowym, a także już po zakończeniu sprawy – w postępowaniu egzekucyjnym.
 • Doradztwo związane z obrotem nieruchomościami oraz wierzytelnościami

  Prowadzimy obsługę prawną w zakresie obrotu nieruchomościami. Zapewniamy kompleksowe doradztwo w oparciu o ekspertyzy i opracowania, a także podpowiadamy w zakresie zabezpieczeń prawnych w procesach inwestycyjnych. Doradzamy również w sprawach uzyskania pozwoleń związanych z budową, zakupem oraz sprzedażą nieruchomości. Pomagamy w transakcjach prowadzących do nabycia nieruchomości, jak i ich sprzedaży. Na życzenie naszych Klientów badamy stan prawny nieruchomości, a także przygotowujemy projekty umów związanych z realizacją tychże przedsięwzięć.  

 • Obsługa podmiotów gospodarczych

  Jako kancelaria świadczymy kompleksową pomoc z zakresu bieżącej obsługi przedsiębiorstwa. W ramach swoich usług oferujemy doradztwo prawne z zakresu prawa gospodarczego, w tym prawa handlowego. Proponujemy Państwu jednorazową pomoc, bądź też stałą obsługę prawną. Prowadzimy w Państwa imieniu negocjacje biznesowe, konstruujemy umowy, tworzymy regulaminy pracownicze i analizujemy akty prawne związane bezpośrednio z prowadzoną działalnością. Reprezentujemy przedsiębiorców w postępowaniach sądowych oraz administracyjnych. Dochodzimy roszczeń oraz windykujemy powstałe należności, prowadząc Państwa sprawy również w postępowaniu egzekucyjnym oraz zabezpieczającym.

 • Kryptowaluty

  Uczestnikom rynku walut cyfrowych oferujemy specjalistyczną obsługę, świadcząc usługi doradcze i opiniodawcze. Nasza kancelaria doradza zarówno osobom prywatnym jak i firmom. Udzielamy pomocy prawnej w przypadku przestępstw karnych związanych z obrotem kryptowalutami oraz technologią blockchain. Na Państwa życzenie poprowadzimy Państwa sprawę przeciwko nierzetelnym instytucjom finansowym. Doskonale rozumiemy specyfikę kryptowalut i jej otoczenie prawne, dzięki czemu jesteśmy w stanie wskazać Państwu bezpieczną oraz przemyślaną drogę do zabezpieczenia Państwa praw.

Zaufaj profesjonalistom. Zadzwoń!

+48 506 533 106